Építkezős aloldal_cim_alatti

Korlátozottság, a résztvevők bár külön-külön dolgoznak, a saját részükből a maximumot kell kihozzák, hogy segítsék társaikat, akikkel a céljuk közös. Annak érzékeltetése, hogy a közvetett munka is fontos, hogy jó legyen a cél eléréséhez.

Jellegek

2-8 fő (őrsgyűlésre)
30+ perc
Cserkészek (11-14 évesek)
Belső tér
Egyszerű kellékek (pl. labda, kártya…stb)
Extra hozzávalók (pl. autó, hegymászókötél..stb)
Csoportdinamika
Kreativitás
Kommunikáció
Megfigyelés
Csapatjáték

Kellékek

Papír
Toll
Szembekötő kendő (5 fő esetén 2 db)
Alaprajz/fénykép
Lego (bármi, amiből építkezni lehet)

Leírás

Az alaprajzot odaadjuk valakinek úgy, hogy a többiek ne lássák. Ennek az embernek csak mutogatnia szabad. Egy következő ember, aki szintén egyedüliként látja a mutogatót, megpróbálja lerajzolni az alapján azt, ami az eredeti képen látható. A harmadik embernek odaadjuk a rajzot, akinek csak beszélnie szabad az utolsó emberhez, és így átadni neki azt, amit a lapon lát. Az utolsó embernek be van kötve a szeme, és az elmondottak alapján vakon megpróbálja az építőelemekből felépíteni a művet. Közben a beszélő végig segíthet neki (természetesen csak szavakkal). 

Öt játékos esetén két embernek kötjük be a szemét, így az egyik csak az elemeket kiválogathatja, míg a másikuk már csak összerakja őket.

Nem szükséges rögtön az elején elmutogatni és lerajzolni mindent, szépen folyamatában egyszerre is történhetnek a dolgok. Nincs megkötve az sem, hogy a mutogató magát a rajzot, vagy építőelemeket mutogat el, vagy azok elhelyezkedését stb. Ezeket ők dönthetik el, ám a játék alatt erről már nem társaloghatnak.

Játék elején elmondjuk a résztvevőknek, hogy mi lesz maga a gyakorlat, és maguk között kell szétosztaniuk, kinek mi lesz a feladata, szerepe

Fájlok

Nem tartozik hozzá fájl
Akik eddig megköszönték:

Ha elakadtál vagy segítségre lenne szükséged:

it-fejlesztes@cserkesz.hu