Tudás átadás:
Egy lapon titkosírással van írva három szín neve. Ezt kell megfejteniük a titkosírás abc-jével, ami kicsit távolabb van elhelyezve. Kapnak egy kis lapot, amire jegyzetelhetnek, azonban az abc közelében nem szabad jegyzetelni, ezért mindig vissza kell futni oda, ha újra meg szeretnék nézni. De ha 6-7 évesek játsszák, akkor ezt a bonyolítást ki lehet hagyni.
Ezután fel kell helyezniük a kis szín darabokat a lapra, a megfelelő helyre.
A színek megtudásához egy történetet fognak hallani:
Hol volt hol nem volt, az Óperenciás tengeren is túl három királyfi, akiket Pirosnak, Fehérnek és Zöldnek hívtak. Ennek a három királyfinak volt egy húga, akit azonban elrabolt a gonosz boszorkány. A királyfiak egyből elindultak, hogy kiszabadítsák húgukat. A boszorkány azonban azt mondta, hogy csak azzal a feltétellel adja vissza a királylányt, ha megölik a hatalmas hétfejű sárkányt. Pirosnak és Fehérnek egyből inába szállt a bátorsága, mert esélytelennek gondolták a sárkány legyőzését. Azonban miután Zöld elmondott egy bátorító, reményteli beszédet, mégis csak nekiálltak megküzdeni a sárkánnyal. Harc közben a sárkány felajánlotta Fehérnek, hogy az ő életét megkíméli, ha fivérei ellen fordul. Azonban Fehérnek esze ágában sem volt testvérei ellen fordulni, hanem hűséges maradt hozzájuk, és ezt bizonyítva le is vágta a sárkény egyik fejét. Piros is hasznossá akarta tenni magát, így hatalmas erejével pillanatok alatt levágta a sárkány maradék fejét. A boszorkány ezt látva így szólt: "Királyfiak, kiálltátok a próbát, és bebizonyítottátok, hogy mindegyikőtök egy-egy nagyszerű tulajdonsággal büszkélkedik. Piros, tiéd az erő,Fehér, tiéd a hűség és Zöld, tiéd a remény." Ezután a királyfiak hazatértek a húgukkal, és boldogan éltek amíg meg nem haltak.
Ezután fel kell helyezniük a három szót a megfelelő helyre a lapon.
Tudás ismétlés:
Pajzs bomba játékhoz hasonlóan a játék kezdete előtt mindenkinek ki kell választani a három szín közül egyet, majd játék közben végig ennek a színnek a nevét kell ismételgetnie, (így tudják a többiek, hogy ő milyen szín), és úgy kell helyezkednie, hogy kettő másik játékossal megfelelő sorrendben magyar zászlót alkosson. Például, ha a piros színt választja, akkor úgy kell helyezkednie, hogy mögötte egy fehéret és egy zöldet ismételgető álljon.
A másik egy intelligens puff a színek jelentésével. Például a piros szín hallatára minél gyorsabban azt kell, hogy mondaniuk, hogy erő. De fordítva is lehet, hogy például a remény hallatára zöldet kell mondani.