A résztvevőket 2-4 fős csoportokra osztjuk. Utána a csoportok számának megfelelően a spárgákkal 1,5-2 m2 átmérőjű területeket kerítünk körbe. Ezekben a területekben fejjel lefelé elhelyezünk műanyag poharakat, amik alatt egy-egy évszám, vagy esemény van. A feladat az lesz, hogy a játékosok a saját csapatuk körében párosítsák az évszámokat a hozzájuk tartozó eseményekkel, és rendezzék azt időrendbe. Ezt úgy tehetik meg, hogy egyszerre egy ember mehet be a körön belül levő területre, és megnézheti két pohár tartalmát (úgy, hogy a többi játékos is lássa). Hogyha párra talált, akkor a két poharat felfordítva egymásba teszi, hogyha nem pár, akkor vissza kell fordítani azokat. A játék alatt a csapattagok nem kommunikálhatnak egymással szóban. (Ezért érdemes a játék megkezdése előtt taktikai megbeszélésre időt adni.)
A csapatok kapnak egy-egy cserkésztörténelmes idővonalat segítségképpen, de ezt a körön belül tartózkodó személy nem nézheti, csak az, aki a körön kívül van.
A játékot lehet úgy nehezíteni, hogy idővonalat nem osztunk ki, hanem 2 percenként egy játékos odamehet a játékvezető(k)höz megnézni.
Cserkésztörténelem poharakkal
Próbarendszer témák
Cserkészismeret
Csoportmunka
Közösségélmény
Jellegek
9-16 fő (őrsgyűlésre)
17-40 fő (raji létszámhoz)
Kószák (12-17 évesek)
Vándorok (18+ évesek)
Bárhol (kint, bent)
Egyéni
Kellékek
Papír- vagy műanyag poharak
Cetlik (rajtuk egy-egy évszámmal, vagy ahhoz kapcsolódó eseménnyel)
Spárga
Cserkésztörténelmet ábrázoló idővonal (segítségként a résztvevőknek)
Leírás
Fájlok
Nem tartozik hozzá fájl
Akik eddig megköszönték:
Feltöltő: Muggeridge Lilla Katalin "M. Lilla" (431.) - mcssz
Feltöltés dátuma: 2022-09-06 10:34:47